Loading…

Përfundon raundi i parë i votimit për president: Osmani dështon të zgjidhet presidente

  • 04/04/2021 | 18:13

Përfundon raundi i parë i votimit për president: Osmani dështon të zgjidhet presidente

Ka përfunduar raundi i parë për votimin e presidentit, derisa kanë votuar 81 deputetë nga 84 sa janë në sallë, shkruan Gazeta Metro.


Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani ka marrë 69 vota në këtë raund, derisa 12 nga to kanë qenë të pavlefshme.

Kundër-kandidati i Osmanit, Nasuf Bejta nuk ka marrë asnjë votë.

Pas dështimit të raundit të parë, Konjufca ka njoftuar se nuk është zgjedhur asnjëri kandidat për president, duke bërë që të kalohet në raundin e dytë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë