Loading…

Përfundon seanca për sulmin ndaj Kuvendit

  • 25/01/2017 | 11:04

Përfundon seanca për sulmin ndaj Kuvendit

Seanca ndaj katër aktivistëve të VV’së të akuzuar për sulmin në Kuvend përfundoi pas debateve të ashpra mes avokatëve dhe prokurorit.


Në seancë, Ramiz Krasniqi, avokati i Atdhe Arifit kërkoi përjashtimin e prokurorit Abdurrahim Islami dhe Prokurorisë Speciale, me arsyetimin se dyshon në paanshmërinë dhe objektivitetin e tyre.

Kjo kërkesë e Krasniqit shkaktoi debat të ashpër mes avokatëve dhe prokurorit dhe më pas seanca përfundoi.

Pastaj seanca përfundoi, ndërsa gjykimi i katër aktivistëve do të vazhdojë kur gjykata të vendosë në lidhje me kërkesën për përjashtim të Prokurorisë Speciale dhe prokurorit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë