Loading…
Përfundon takimi i krerëve të shtetit, asnjëri nuk flet për media
  • 12/02/2019 | 21:58

Përfundon takimi i krerëve të shtetit, asnjëri nuk flet për media

Ka përfunduar tashmë takimi mes zyrtarëve të lartë të shtetit, që besohet se janë mbledhur me ftesë të presidentit Hashim Thaçi, transmeton Gazeta Metro.


Pas përfundimit të këtij takimi, asnjëri nga ministrat e pranishëm nuk kanë pranuar të deklarohen rreth asaj se çfarë është diskutuar në tryezë.

Ky takim mes krerëve institucionalë të shtetit u zhvillua vetëm disa orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dërguan një letër të ashpër zyrtarëve shtetëror kosovarë.

Nga aty kërkohej që taksa 100% ndaj produkteve serbe të pezullohet në të kundërtën raportet SHBA-Kosovë do të zbehen.

Krerët e shtetit janë mbledhur sot në një restorant në Prishtinës, pas letrës së dërguar sot në adresë të tyre nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Amerika prish raportet me Kosovën për taksë: S’mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë