Loading…

Përfundon takimi, palët nuk deklarohen (Video)

  • 01/02/2017 | 23:27

Përfundon takimi, palët nuk deklarohen (Video)

Takimi i natës së sotme i mbajtur në Bruksel në mes të palës serbe dhe asaj kosovare sapo ka përfunduar, raporton Tanjug, transmeton gazetametro.net.

Siç thuhet aty, asnjëra nga palët nuk ka pranuar që të deklarohen për media.

Ndryshe, përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë u takuan bashkë vetëm pasi përfaqësuesja e BE-së, Federica Mogherini takoi të dy palët veçmas, transmeton gazetametro.net.

Mogherini takoi presidentët dhe kryeministrat e dy shteteve, përkatësisht Hashim Thaçin dhe Tomislav Nikoliqin, në krahun e kryeminsitrave Isa Mustafën dhe Aleksandar Vucic. /gazeametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë