Loading…

Përfundon votimi i jurisë në Eurovision: Kjo është renditja momentale, prin Britania

  • 15/05/2022 | 00:41

Përfundon votimi i jurisë në Eurovision: Kjo është renditja momentale, prin Britania

Sapo është mbyllur procesi i votimit nga juria në Eurovision, ku juritë nga 40 shtete patën mundësinë të votojnë për 25 finalistët, shkruan Gazeta Metro.


Pas votimit të jurisë, për momentin është duke udhëhequr -Mbretëria e Bashkuar me 283 pikë.

Pas saj vjen Suedia me 258 pikë dhe Spanja me 231 me pikë.

Megjithatë, ende nuk kanë ardhur votat e publikut të cilat mund të përmbysin tërësisht rezultatin, siç kanë ditur të bëjnë edhe në të kaluarën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë