Loading…

Përfundon xhiro e tretë në Ligën e Evropës, këto janë rezultatet

  • 21/10/2021 | 23:13

Përfundon xhiro e tretë në Ligën e Evropës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së tretë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, ku kemi pasur disa rezultate tejet interesante.


Mbrëmë, skuadra angleze Leicester City shënoi fitore me rezultat 4:3 si mysafire e Spartak Moscow, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin C të kësaj gare, përcjell KosovaPress.

Ndërsa, në programin e sotëm skuadrat si Galatasaray, Napoli, Lyon e West Ham regjistruan fitore përballë kundërshtarëve në grupet e tyre përkatëse.

Galatasaray mposhti me rezultat 1:0 skuadrën e Lokomotiv Moscow, Napoli regjistroi fitore 3:0 kundër Legias, kurse West Ham arkëtoi pikët e plota kundër Genk, ku e mposhti skuadrën belge me rezultat 3:0.

Kurse skuadra e Xherdan Shaqirit Lyon arriti që të mposht çekët e Sparta Prague me rezultat të ngushtë 3:4.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme të xhiros së tretë në Ligën e Evropës i gjeni më poshtë.

Real Betis 1 – 1 Bayer Leverkusen

Fenerbahçe 2 – 2 Royal Antwerp

Lazio 0 – 0 Marseille

Ludogorets 0 – 1 Braga

Midtjylland 1 – 1 Crvena Zvezda

Rapid Vienna 2 – 1 Dinamo Zagreb

Eintracht Frankfurt 3 – 1 Olympiacos

Lokomotiv Moscow 0 – 1 Galatasaray

Napoli 3 – 0 Legia Warsaw

PSV 1 – 2 Monaco

Rangers 2 – 0 Brondby

Sparta Prague 3 – 4 Lyon

Sturm Graz 0 – 1 Real Sociedad

West Ham United 3 – 0 Genk

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë