Loading…

Përgatiteni për 5 minuta, hajeni për 5 ditë dhe humbni deri në 5 kilogramë

  • 27/09/2022 | 22:06

Përgatiteni për 5 minuta, hajeni për 5 ditë dhe humbni deri në 5 kilogramë

Bëni dhe humbni deri në 5 kilogramë në ditë duke e bërë këtë pije me një kohë përgatitjeje prej 5 minutash!


Njerëzit që vuajnë nga obeziteti zakonisht kanë një rrezik më të lartë të zhvillimit të diabetit, presionit të lartë të gjakut, sëmundjeve të zemrës… Nëse dëshironi ta largoni atë, provoni me ndihmën e këtyre tre përbërësve:

1 limon

60 gr majdanoz

300 ml ujë

Përgatitja:

Shtrydhni limonin dhe grijeni majdanozin (përdorni një blender).

I vendosim në 1 kavanoz qelqi me 300 ml ujë.

Hapat:

Merrni një filxhan nga kjo pije çdo mëngjes para mëngjesit për pesë ditë.

Pas kësaj, bëni një pushim për 10 ditë dhe më pas përsëritni të gjithë procesin.

Terapia me ndërprerje mund të përdoret derisa të arrini peshën tuaj të dëshiruar.

Kjo pije përshpejton procesin e djegies së yndyrës dhe plotëson nevojat tuaja ditore për vitamina dhe minerale./abcnews.al

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë