Loading…

Përgjigja e Steven Gerrardit pasi Ferguson tha për të se nuk është lojtar ‘shumë, shumë i mirë’

  • 12/11/2021 | 08:09

Përgjigja e Steven Gerrardit pasi Ferguson tha për të se nuk është lojtar ‘shumë, shumë i mirë’

Steven Gerrard është rikthyer në Premier League.


Aston Villa e ka emëruar legjendën e Liverpoolit pasi impresionoi te Rangers, duke e udhëhequr skuadrën drejt titullit në Premiershipin skocez.

Pasi u emërua të enjten në mëngjes, Gerrard nuk mundi ta fshehte ngazëllimin për kalim te Villa, transmeton Periskopi.

”Aston Villa është një klub me histori të pasur dhe traditë në futbollin anglez jam krenar që jam bërë kryetrajner,” tha Gerrard.

Pavarësisht se konsiderohet një prej mesfushorëve më të mirë në histori të futbollit anglez, një njeri që nuk ishte shumë i impresionuar nga ai si lojtar është Sir Alex Ferguson.

Skocezi bëri një koment kontravers në autobiografinë e tij më 2013, duke shkruar: ”Jam një prej pak atyre që ndjehen se Gerrard nuk ishte top, top lojtar.”

Ishte një koment bizar, marrë parasysh statusin e Gerrardit në Premier League.

Por çka mendon vetë Gerrard për këtë?

Epo, ai është pyetur dhe është përgjigjur kështu:

“Unë shkova në provë te Manchester United kur isha 13 vjeç dhe i mora një letër që donin të nënshkruanin me mua për një marrëveshje shtatëvjeçare”, tha ai për prezantuesin e BT Sport.

“Unë jam një fans i madh i Alex Ferguson dhe ajo që ai ka bërë në lojë është fantastike, kjo është arsyeja pse ai shiti kaq shumë kopje në javën e parë.

“Unë vërtet u mërzita pak kur lexova këtë, reagimin e gazetave, kur ai tha se nuk jam një top, top lojtar. Por nuk do ta humbas gjumin për këtë, të gjithë kanë të drejtën e mendimit të tyre.

“Ai u përpoq të nënshkruante me mua në fillim të 2002/03, ai u përpoq të nënshkruante me mua përsëri për të luajtur për United, unë padyshim refuzova, kështu që nuk mund ta marr shumë për zemër. Por unë jam pak i mërzitur sepse unë ‘ një fans i madh i tij.” /Periskopi.com/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë