Loading…

‘Përhajr’: Granit Xhaka merr urime të shumta, por më i veçanti është i Breel Embolo

  • 24/01/2023 | 14:48

‘Përhajr’: Granit Xhaka merr urime të shumta, por më i veçanti është i Breel Embolo

Mesfushori me origjinë nga Kosova, Granit Xhaka, është uruar nga bashkëlojtarët e tij te Arsenal pasi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2022 në Zvicër, transmeton Gazeta Metro.


Reprezentuesi zviceran përveç paraqitjeve të shkëlqyeshme me ‘Topçinjtë’, pati paraqitje të mirë edhe me Zvicrën në katër ndeshjet e Kupës së Botës.

Ai pasi u zgjodh lojtari i vitit në Zvicër përmes një postimi në Instagram u shpreh falënderues për mbështetjen ndaj tij.

”Shumë krenar që jam shpallur lojtari i vitit në Zvicër. Faleminderit shumë për mbështetjen me të vërtetë do të thotë shumë,” shkroi ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka)

Shokët e tij të skuadrës u përgjigjën shpejt duke ia uruar çmimin 30-vjeçarit.

Oleksandr Zinchenkoi shkroi: ”Urime vëlla”, ndërsa Thomas Partey shtoi disa ’emoji’ me zemër dhe zjarr.

Drejtori sportiv i Arsenal, Edu gjithashtu postoi një ’emoji’ me duartrokitje, kurse Pablo Mari, i cili është i huazuar te Monza shkroi: ”Çfarë lojtari”.

Megjithatë, urime më i veçantë ishte i sulmuesit, Breel Embolo. Futbollisti me prejardhje nga Kameruni shkroi në gjuhën shqipe “perhaj” (për hajr).

Xhaka këtë edicion ka startuar në të 19 ndeshjet e Premier League, duke pasur merita të mëdha që skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta është në krye të tabelës.

Ai në të gjitha garat ka realizuar katër gola dhe ka dhuruar pesë asistime. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë