Loading…

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri, thuhet se ka pasur edhe të shtëna armësh

  • 30/05/2023 | 10:10

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri, thuhet se ka pasur edhe të shtëna armësh

Një përleshje mes dy grupeve para një lokali me sa duket është përshkallëzuar plotësisht natën e së dielës në Linz të Austrisë.


Sipas mediave austriake, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një përleshje ndërmjet rreth 20 personave, përpara një lokali në Bindermichl-Keferfeld të Linzit.

Dhe siç raportojnë mediat austriake, bëhet fjalë për një përleshje ku kanë qenë të përfshirë kryesisht shqiptarë dhe serbë.

Madje, aty, siç supozohet më tej, ka pasur edhe të shtëna armësh.

Kur policia mbërriti në vendngjarje me disa patrulla, të gjithë të përfshirë tashmë kishin ikur.

Në momentin që policia ka arritur atje, raportohet se ka mundur të gjejë vetëm disa gëzhoja.

Policia e Linzit nuk ka dhënë asnjë informacion të mëtejshëm për ngjarjen, përveçse ka konfirmuar një gjë të tillë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë