Loading…

Përmbytje në Las Vegas, dy të vdekur, shiu vërshoi brenda hoteleve dhe kazinove ikonike

  • 13/08/2022 | 15:05

Përmbytje në Las Vegas, dy të vdekur, shiu vërshoi brenda hoteleve dhe kazinove ikonike

Shiu i rrëmbyeshëm bëri që disa nga hotelet dhe kazinotë më ikonike të Las Vegasit të përmbytjen gjersa janë gjetur edhe dy trupa të pajetë.


Shërbimet e urgjencës dhe zjarrfikësit duke hequr mbeturinat nga një kanal përmbytjeje afër bulevardit Las Vegas, ku kanë zbuluar trupat e pajetë të një njeriu.

Një tjetër trup u gjet të premten në një kanal pranë skajit jugor të “Rripit”.

Është e paqartë nëse vdekjet ishin rezultat i drejtpërdrejtë i përmbytjeve të shpejta në këtë kohë.

Reshjet e forta të së enjtes mbrëma përmbytën kazinotë dhe restorantet ikonë të Strip-it gjersa disa video edhe shkatërrimin e disa ikonave të qytetit amerikan, si Caesars dhe Planet Hollywood.

Përmbytjet masive kanë bërë gjithashtu që qyteti të pësojë ndërprerje të mëdha të energjisë pasi mbi 17 mijë klientë të NV Energy kanë mbetur pa rrymë.

Ndryshe, shërbimi i meteorologjik ka bërë të ditur se hera e fundit që vera ishte kaq e lagësht ishte në vitin 2012. Në Las Vegas zakonisht bie shi rreth 10 centimetra në vit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë