Loading…

Përmbytjet në Austri, ka edhe të vdekur

  • 30/06/2022 | 16:38

Përmbytjet në Austri, ka edhe të vdekur

Në përmbytjet rreth Villach, në rajonin austriak të Carinthia, një person ka humbur jetën, dhe një fshat i tërë është në krizë nga vërshimet në masë të madhe, transmeton Gazeta Metro.


Dëmet më të mëdha janë në fshatrat Treffen dhe Arriach, ku një pjesë e rrugëve janë ende të bllokuara.

Qindra pjesëtarë të zjarrfikësve, policisë dhe ushtrisë u përfshinë në operacionet e shpëtimit, shkruan AJB.

Austria përjetoi për herë të parë një valë ekstreme të të nxehtit këtë javë, e ndjekur nga një seri stuhish që shkaktuan përmbytje, rrëshqitje dheu dhe kaos në shumë vende./gazetametro.net

Video këtu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë