Loading…

Përmbytjet në Japoni lënë deri në 34 persona të vdekur, shumica e tyre nga shtëpitë e pleqve

  • 06/07/2020 | 10:56

Përmbytjet në Japoni lënë deri në 34 persona të vdekur, shumica e tyre nga shtëpitë e pleqve

Ujërat e thella nga përmbytjet, dhe rreziku nga rrëshqitjet e dheut kanë penguar operacionet e kërkimit dhe shpëtimit të në jug të Japonisë, duke përfshirë në objektet e shtëpive të moshuar, ku më shumë se një duzinë vdiqën, transmeton Gazeta Metro.


në jug të Japonisë, duke përfshirë në objektet e shtëpive të moshuar, ku më shumë se një duzinë vdiqën

Zona të mëdha përgjatë lumit Kuma u gëlltitën nga ujërat e përmbytjes, me shumë shtëpi, ndërtesa dhe automjete të zhytur pothuajse deri në tavanet e tyre.

Në përgjithësi, 18 persona u konfirmuan të vdekur, ndërsa 16 të tjerë, përfshirë ata në shtëpinë e pleqve, supozohej se ishin të vdekur. Katërmbëdhjetë të tjerë ishin ende të zhdukur që prej pasdites së dielës.

Dhjetra të tjerë ishin ende të bllokuar në zona të përmbytura në pritje të shpëtimit, sipas Agjencisë së Menaxhimit të Zjarrit dhe Fatkeqësive./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë