Loading…

Përmes 8 fotografive do ta kuptoni pse gratë jetojnë më gjatë se burrat (Foto)

  • 22/03/2017 | 17:49

Përmes 8 fotografive do ta kuptoni pse gratë jetojnë më gjatë se burrat (Foto)

Sipas shkencës gratë jetojnë më gjatë se burra për një varg arsyesh, por më e rëndësishmja është se gratë nuk i bëjnë as gjysmën e gjërave të kota apo qesharake të cilat burrat i bëjnë.


Pjesa e trurit e cila kryen vendimmarrjen, zhvillohet më ngadalë te burrat sesa të gratë.

Më poshtë, përmes disa fotografive interesante mund edhe të dëshmohet një pohim i tillë, e për shumë kënd as nuk do të ketë më hapësirë për dyshim. Shikoni se çka kanë bërë burrat në këto raste. /gazetametro.net

burri-1

burri-2

burri-3

burri-4

burri-5

burri-8

burri-6

burri-7

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë