Loading…

Përmirësohet cilësia e ajrit në Prishtinë (Foto)

  • 26/12/2016 | 15:29

Përmirësohet cilësia e ajrit në Prishtinë (Foto)

Ndotja e ajrit ditëve të fundit ka qenë alarmuese në Prishtinë.


Qendra për matjen e cilësisë së ajrit, e vendosur nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, sot ka raportuar për ngritje të cilësisë së ajrit.

a

Sipas këtij matësi, del se në Prishtinë, në matjen që i është bërë në ora 14:00, ka pasur ajër mesatar. Edhe pse paradite, matja e orës 8 të mëngjesit e deri te ajo e orës 13:00, ajri ishte edhe më i pastër, me nivel “Mirë”.

aa

Përveç tjerash në rritje të cilësisë së ajrit, ka mundur të ndikojë edhe numri më i vogël i automjeteve në trafik, pasi sot është ditë pushimi për punëtorët e administratës shtetërore. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë