Loading…

Përparim Islami i shpëton më të keqes, por i janë qepur plot 15 penjë

  • 23/10/2022 | 17:03

Përparim Islami i shpëton më të keqes, por i janë qepur plot 15 penjë

Mbrojtësi i Gjilanit, Përparim Islami sot në ndeshjen kundër Trepçës’89 ka pësuar një dëmtim të rëndë në fytyrë. Siç raportohet së fundmi gjendja e futbollistit është stabile, ndërsa i janë qepur plot 15 penjë, transmeton Gazeta Metro.


Pas një ndërhyrje të paqëllimshme por mjaft të ashpër nga ana e mesfushorit, Lulzim Peci mbrojtësi i Gjilanit u largua me autoambulancë nga fusha.

Siç raporton Kanal10 pas tretmanit të duhur në Spitalin Rajonal të Mitrovicës gjendja e tij është stabile, kurse i ka shpëtuar më të keqes, lëndimit të syrit.

E gjithë ngjarja ndodhi në minutën e dhjetë të takimit, me ç’rast u ndëshkua me karton të kuq, Lulzim Peci.

Në fund, ballafaqimi përfundoi me rezultat të barabartë 1-1 dhe golat u shënuan nga Baton Zabërgja (41′)  dhe Christian Mba (50′).  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë