Loading…

Përplas makinën me drogë gjatë ndjekjes nga policia, arratiset

  • 01/12/2016 | 09:18

Përplas makinën me drogë gjatë ndjekjes nga policia, arratiset

Një shtetas banues në Maqedoni u shpall në kërkim nga policia, pasi u largua me shpejtësi duke lënë makinën mbushur me drogë, teksa e ndiqte policia në Lushnje.

Policia njofton se në makinën e shtetasit A.K, 24 vjeç, banues në Maqedoni, u sekuestrua 64 Kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

“Nga dyshimet se në mjetin tip “Volksëagen” me targa SK 0605 AL kishte lëndë narkotike, shërbimet e policise u vunë menjëherë në ndjekje. Gjatë ndjekjes nga punonjësit e policisë, drejtuesi i mjetit ka goditur mjetin tek trafikndarsja në rrethrrotullimin e Kolonjës Lushnje dhe është larguar me shpejtësi duke braktisur mjetin”- njofton policia.

Nga veprimet e kryera në mjetin e braktisur u gjetën dhe sekuestruan 64 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva, shkruan Panorama.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë