Loading…

Përplaset helikopteri: 7 të vdekur, në mesin e tyre dy fëmijë

  • 25/08/2019 | 18:25

Përplaset helikopteri: 7 të vdekur, në mesin e tyre dy fëmijë

Dy fëmijë dhe pesë të rritur kanë vdekur në një përplasje midis një aeroplani të vogël dhe një helikopter në ishullin spanjoll të Majorca, transmeton Gazeta Metro.


Pesë persona nga helikopteri dhe dy persona nga avioni u vranë në përplasje, sipas raporteve lokale.

Nuk ka asnjë deklaratë zyrtare për kombësinë e viktimave por media lokale ka raportuar se Juanjo Vidal, një pilot spanjoll, vdiq në përplasje.

Shërbimet e urgjencës, Garda Civile dhe policia lokale janë zhvendosur në vendin e ngjarjes pranë Inca në ishull, sipas gazetës El Pais.

Shkaku i aksidentit aktualisht nuk dihet dhe Garda Civile është akuzuar për hetime në lidhje me përplasjen./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë