Loading…

Përplasja e Mourinhos me Lampardin gjatë ndeshjes Tottenham-Chelsea, zbulohen fjalët që portugezi ia tha anglezit

  • 29/09/2020 | 23:23

Përplasja e Mourinhos me Lampardin gjatë ndeshjes Tottenham-Chelsea, zbulohen fjalët që portugezi ia tha anglezit

Trajneri i njohur, Jose Mourinho, dhe ish futbollisti që dikur luante nën urdhërat e tij dhe tani trajner, Frank Lampard, kanë pasur një përplasje sonte mes vete, transmeton Gazeta Metro.


Tottenham Hotspur ka arritur që të kualifikohet për në fazën çerekfinale të Kupës Carabao, pasi sonte kanë eliminuar rivalin lokal, Chelsean, pas ekzekutimit të penalltive.

Gjatë ndeshjes sonte gjithashtu u pa edhe një përplasje mes dy trajnerëve, Jose Mourinhos dhe Frank Lampardit. Trajnerit portugez i pengoi qëndrimi në këmbë i Lampardit dhe iu drejtua me këto fjalë: “Flet shumë Frank. Te marrtë dreqi, kur humbje 3-0 nuk flisje kaq shumë” – duke iu referuar ndeshjes së fundit në Premier Ligë, kur Chelsea po humbiste 3-0 nga WBA, sipas Sam Wallace – gazetarit nga ‘Telegraph’.

Ndryshe, Tottenhami eliminoi Chelsean pas ekzekutimit të penalltive me rezultatin 5-4 dhe kështu siguruan kualifikimin për në fazën çerekfinale të Kupës Carabao. /gazetametro.

LEXO TË PLOTË:

Tottenhami kalon në çerekfinale, eliminon Chelsean pas ekzekutimit të penalltive

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë