Loading…

Përplasje e ashpër Syla-Sadiku: ‘Mos ia fut palidhje’, ‘Albini është paranojak’

  • 24/01/2022 | 21:47

Përplasje e ashpër Syla-Sadiku: ‘Mos ia fut palidhje’, ‘Albini është paranojak’

Masat e reja të qeverisë së Kosovës kundër Covid-19 kanë nxitur përplasje të madhe në mes të Valon Sylës e Ermal Sadikut në emisionin Pressing në T7.


Syla shprehet kundër disa prej masave të ndërmarra të cilat janë në fuqi deri më 4 shkurt të këtij viti.

“Kallëzoni pse e mbyllët Kukësin. Kukësi ka liberalizim të vizave e këta e mbyllin kufirin”, pyeti Syla.

“Po e tregon një shpifje, ama s’je tu bo kurgjo”, ia ktheu Sadiku.

“Qëllimi im nuk është për me tregu a janë masat e mira apo të këqija, ajo mbetet me u faktu sepse këto janë masa preventive. Qëllimi është me tregu cilat janë masat e sakta”, thotë Sadiku.

“Nuk po lexohet asnjë mendim prej fillimi deri në fund dhe po nxirren prej konteksti secili proces”, shtoi ai.

“Nëse e marrim në përgjithësi, në pandeminë dy vjeçare në asnjë shtet s’kanë qenë masat më liberale. Kemi nejtë në diskoteka deri në pesë mëngjes verës”, tha Sadiku.

“Po për ata ju ka myt virusi ju ka sot”, ndërhyri Syla.

“Të kish pas zgjedhje kurrë Albini kufirin s’e kish mbyll”, tha Syala.

“Paranojak është Albini”. OBSH atëherë thoshte mshelu na u çelshim, tash po thotë çelu na po mshelemi”, theksoi Syla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë