Loading…

Përplasjet PDK-LDK, për shkak të veteranëve (Dokument)

  • 31/10/2016 | 13:56

Përplasjet PDK-LDK, për shkak të veteranëve (Dokument)

Përplasjet mes partnerëve të koalicionit PDK-LDK, po ndodhin pikërisht për pagesat e veteranëve.

Gazeta Fjala ka siguruar buxhetin, në të cilin thuhet se shpenzimet në skemën e pensioneve për veteranët nuk mund të kalojnë shumën prej 38 milionë eurove, shkruan Gazeta Fjala.

Ndërsa, as pagesat për invalidët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nuk mund të kalojnë shumën prej 12 milionë eurosh.
Derisa LDK, insiston të ketë kufizime në pagesa, PDK, është shprehur se nuk do ta votoj një buxhet të tillë./Gazetametro/veteranet-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë