Loading…

Përsëri pengohet Facebook në përpjekjet për të mbuluar botën me internet

  • 22/11/2016 | 19:18

Përsëri pengohet Facebook në përpjekjet për të mbuluar botën me internet

Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit është duke hetuar  një aksident që ndodhi gjatë fluturimit inagurues nga Facebook të Aquila-avionë pa pilot qëllimi i të cilit është të sjell internetin në zona të largëta .

Droni ka pësuar defekte në struktur dhe ka qenë duke zbritur në Arizona thuhet në hulumtim.

“Ne jemi të lumtur që me testin e parë  arritëm të vërtetojmë përformancat e modelit,bateritë,sistemin kontrolllues dhe trajnimin e ekipës,si dhe nuk ka pasur rezultate të papritshme “,ka thënë kompania përmes nje deklarate.

Ky është pengesa e fundit që ;u ka bërë facebook-ut që ajo te sjell internet në të gjith botën.

Eksplodimi i raketës SpaceX në shtator ka shkatërruar një satelit të facebook-ut, zbulim i cili ka mundur të mbuloj tërë Afrikën me internet. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë