Loading…

Personi që shihni në foto pritet të dalë nga burgu në vitin 2023: Arsyeja që ishte dënuar me 30 vite, është banale

  • 27/11/2020 | 23:10

Personi që shihni në foto pritet të dalë nga burgu në vitin 2023: Arsyeja që ishte dënuar me 30 vite, është banale

James Robert Scott është personi i cili do të lirohet nga burgu në vitin 2023, mirëpo arsyeja se pse ai qëndroi në burg 30 vite është shumë interesante, shkruan Gazeta Metro. 


James Robert Scott, i njohur ndryshe edhe si Jimmy, në vitin 1993 në Missouri, vendosi të shkatërronte një pjesë të argjinaturës të lumit Mississippi për të përmbytur rrugën dhe për të bllokuar bashkëshorten e tij Suzie, e cila punonte nga ana tjetër e lumit, me qëllim që të bënte një festë dhe të pinte me shokët.

Mirëpo ky veprim i tij nuk doli edhe aq i duhur, pasi që dëmi ishte shumë i madh.

Ai me veprimin e bërë përmbyti mbi 57 kilometra katrorë tokë dhe gjithashtu u bë i pamundur përdorimi i një ure për 71 ditë. Pra më shumë se 14 mijë hektarë tokë ishin nën ujë dhe kjo ishte një dëm i madh financiar, ku u vlerësua se edhe dëmi ishte qindra mijëra dollarë

Në lidhje me veprimet e tij që shkaktoi “Përmbytjen e Madhe”, James përfundoi në burg duke u dënuar me 30 vjet heqje lirie. Ai pritet që në vitin 2023 të lirohet nga burgu.

Më poshtë keni fotografinë e tij dhe përmbytjet që ai kishte shkaktuar. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë