Loading…

Personi që vdiq në aksidentin në Obiliq, është nga Vushtrria

  • 24/01/2022 | 17:22

Personi që vdiq në aksidentin në Obiliq, është nga Vushtrria

Sot ka ndodhur një aksident trafiku në fshatin Palaj të Obiliqit, ku ka humbur jetën Driton Krasniqi nga fshati Zhilivodë i Vushtrrisë, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin për vdekjen e tij, e kanë dhënë edhe kolegët e tij të punës nga kompania “Art Aluminium”. I ndjeri ka qenë duke punuar në Fushë Kosovë.

Viktima, Driton Krasniqi 

Lajmin e ka konfrimuar edhe zëdhënësi i rajonit të Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 07:30, është raportuar për një aksident trafiku të ndodhur në fshatin Palaj të komunës së Obiliqit. Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë një autobus dhe një veturë. Një person ka humbur jetën ndërkaq katër persona po vazhdojnë të marrin trajtimin mjekësor për shkak të lëndimeve të marra nga aksidenti. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij aksidenti“, ka thënë ai./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë