Loading…

Përurohet shtatorja e Ukshin Hotit në Prizren (Video)

  • 27/11/2016 | 08:33

Përurohet shtatorja e Ukshin Hotit në Prizren (Video)

Sot pranë objektit të Universitetit të Prizrenit, përurohet shtatorja e dijetarit shqiptar Ukshin Hoti.

Për ndër të Profesor Hotit, Universiteti i Prizrenit, emrin e të cilit e mban, do të mbajë edhe një akademi përkujtimore.

Profesor Ukshin Hoti është arrestuar nga pushtuesit serb në vitet e 90-ta dhe ishte dënuar me disa vite burg.

Lufta atë e kishte gjetur në burgun e Dubravës, si shumë të dënuar tjerë politik dhe që nga pranvera e vitit 1999, kur Hoti ishte nxjerr nga burgu me preteks për kinse përfundim të burgut, forcat serbe e kanë dërguar në drejtim të panjohur dhe për fatin e tij nuk dihet ende asgjë.

Në video, momenti gjatë vendosjes së shtatores:

Posted by Sejfullah Sejfullahu Sejfullahu on Saturday, 26 November 2016

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë