Loading…

Përzihet Vucic, komandon Listën Serbe

  • 22/12/2016 | 21:42

Përzihet Vucic, komandon Listën Serbe

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka thënë se më datën 26 dhjetor do të zgjidhet gjithçka në lidhje me Listën Serbe, pasi një pjesë e deputetëve të saj është kthyer në Kuvendin e Kosovës, përkundër dëshirës së Beogradit, shkruan Gazeta Metro.


Vucic tha se ka shumë besim në kryetarin e lëvizjes socialiste, Aleksandar Vulin.
“Unë kam shumë besim në Vulin’in dhe këtu nuk bëhet fjalë për të si personalitet as për partinë e tij”, ka thënë kryeministri serb.

Beograd, 24. oktobra 2012. - Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vucic, levo, i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin,desno, ispred zgrade Predsednistva Srbije nakon sastanka. U zgradi Predsednistva Srbije zavrsen je sastanak drzavnog vrha na kome je trebalo da se razmatra radna verzija platforme za KiM. Sastanku su prisustvovali predsednik Srbije Tomislav Nikolic, premijer Ivica Dacic, prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vucic, direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin, potpredsednica vlade za evrointegracije Suzana Grubjesic i ministar spoljnih poslova Ivan Mrkic. Sastanak je trajao oko sat vremena, a ucesnici nisu davali izjave za medije. FOTO TANJUG / MILOS JELESIJEVIC / nr

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë