Loading…

Pesë dhuratat më të thjeshta për të dashurën për këtë fundvit

  • 04/12/2021 | 15:28

Pesë dhuratat më të thjeshta për të dashurën për këtë fundvit

Pavarësisht moshës, kur vijnë festat e fundvitit, një nga gjërat më të mira janë padyshim dhuratat, transmeton Gazeta Metro.


Këtu kemi bërë një përzgjedhje të dhuratave më të thjeshta duke filluar nga një palë çorape deri tek dhuatat për të cilat ndoshta keni diskutuar apo planifikuar më parë. Kurrë nuk jemi tepër të moshuar për të marrë dhurata. As mos ua lejon të tjerëve ta thonë.

Bluzë e thurur me gurë të punuar

Një bluzë e tillë e thurur me ndonjë detaj të thjeshtë e bënë këtë bluzë një ndër dhuratave më të deshiruara. Bërë nga 50 për qind lesh, është i butë në prekje dhe komod për tu veshur. Kombinohet mirë me xhinse ose mbi fustane dhe funde maxi.

 

Çorape 100% lesh kashmiri

Nuk është Krishtlindje pa një palë çorape të reja, dhe të tilla si këto çorape me 100 përqind  lesh kashmiri, të cilat prodhohen në Skoci, janë super të buta dhe luksoze, duke bërë dhuratën perfekte. Modelin e thurur dhe pjesët e sipërme ato janë komode dhe të shkëlqyera për t’u veshur nëpër shtëpi.

 

Pantofla prej lëkure

Një palë pantofla është një dhuratë e bukur për Krishtlindje. Ju mund t’i keni parë këto pantofla në rrjete sociale dhe shpresojmë se nuk jeni fiksuar me to siç kemi bërë ne. Këto pantofla janë të bëra nga 100%  lëkurë dele, dhe në thembra lëkure të forta, pantoflat e stilit mokasin janë prodhuar në malësitë e Polonisë dhe në brendësi janë të buta dhe të ngrohta. Posa i vesh një herë do i veshësh çdo herë.

 

Tuta me lesh merino joggers

Një tjetër prej markave të preferuara të pizhameve, Piglet in Bed, të cilët specializohen lesh kashmiri dhe rroba të thurura pambuku për të krijuar këto pantallona të gjera. Bërë me 90% lesh merino dhe 10% lesh kashmiri, ato janë shumë të buta në prekje. Gjithashtu një dhuratë e mirë.

 

Bluzë  Frank Liberte

Marka ka të bëjë me të qenit ekspresive, pozitive dhe argëtuese me dizajne të mrekullueshme, të cilat filluan në 2014. Duke u përqëndruar në të gjata dhe të shkurtra, me detaje të qëndisura, ne jemi të sigurt që do të dëshironi shumë për të shtuar në garderobën tuaj. Kjo bluzë është e krijuar  nga pambuku organik me bollgur me një mbishkrim të ndritshëm blu. Ilustrimi i tërhequr me dorë ka të bëjë me lirinë dhe shprehjen e vetvetes. //gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë