Loading…

Pesë mësimdhënës infektohen me COVID-19, kjo shkollë në Prishtinë vazhdon mësimin online nga e hëna

  • 18/10/2020 | 19:03

Pesë mësimdhënës infektohen me COVID-19, kjo shkollë në Prishtinë vazhdon mësimin online nga e hëna

Pesë mësimdhënës në Shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në kryeqytet kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.


Si rrjedhojë kjo shkollë do të vazhdojë mësimin online nga e hëna. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën Express drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala.

“Pesë mësimdhënës janë infektuar me koronavirus. Mësimin do të vazhdojë online nga e hëna. Janë testuar edhe pjesa tjetër e stafit dhe janë në pritje të rezultateve”, ka thënë Shala.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë