Loading…

Pesë shenjat e zodiakut që nuk duan martesë

  • 09/12/2021 | 20:29

Pesë shenjat e zodiakut që nuk duan martesë

Ka njerëz që mezi e presin martesën, por edhe nga ata që ikin prej saj dhe nuk i tërheq aspak ideja.


Zodiaku thotë se ata kanë lindur kryesisht në këto shenja.

Gaforrja

Gaforrja preferon të jetë beqare sepse e duan pavarësinë e tyre. Ideja e martesës së hershme është e neveritshme për ta dhe ato futen kur njerëzit i pyesin për martesën. Ato besojnë fort se gjithçka po ndodh në kohën e duhur dhe se nuk ka nevojë të nxitoni për asgjë. Ato duan të përjetojnë gjëra të ndryshme në jetë përpara se të vendosen me një partner.

Demi

Demat gjithashtu e urrejnë idenë e martesës së hershme. Ata janë të pavarur dhe nuk duan të përfshihen në asnjë detyrim. Ata e dinë që martesa nuk është për të gjithë dhe shpeshherë e gjejnë lumturinë te vetja. Ata besojnë se njeriu duhet të marrë kohë për të marrë një vendim kaq të madh si martesa.

Peshorja

Peshorja i urren martesat në rininë e hershme. Ajo do të preferonte të ishte vetëm sesa të zgjidhte dikë. Sigurisht, gjithçka është e vlefshme përpara se të merret një vendim. Për ta, martesa është një vendim llogaritës që ata e marrin pasi kanë përjetuar të mirën dhe të keqen dhe kanë menduar mirë për gjithçka.

Shigjetari

Shigjetarët janë të mirë në marrjen e vendimeve. Intuita e tyre shpesh u sjell fat. “Shqisa e gjashtë” e tyre u thotë të mos martohen derisa të sigurohen se kanë gjetur personin e duhur. Ata gjithmonë llogarisin kur vendosin për diçka dhe martesa nuk bën përjashtim.

Peshqit

Peshqve gjithashtu nuk e pëlqejnë shumë idenë e martesës. Shkak për këtë janë përvojat e tyre të mëparshme, por edhe pritjet që kanë nga bashkëshortët e mundshëm. Ata besojnë fuqimisht se meritojnë më të mirën, edhe nëse u deshën dekada për ta marrë atë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë