Loading…

Pesë zakone të njerëzve që gjithmonë kanë një shtëpi të pastër

  • 08/06/2021 | 08:38

Pesë zakone të njerëzve që gjithmonë kanë një shtëpi të pastër

Pastrimi i shtëpisë nuk është gjithmonë një detyrë e lehtë. Sidoqoftë, ka disa hile që mund t’ju ​​bëjnë ta shihni me një sy tjetër sepse nëse merrni disa zakone, do të bëhet shumë më e lehtë.


Ashtu si zakonet e njerëzve që gjithmonë kanë një shtëpi të pastër.

Ata gjithmonë kanë një rul me gëzof në shtëpi dhe pastrojnë gjithçka, nga mobiljet te kapelet prej pëlhure.

Ata i kanë të gjitha sendet e përdorimit të përditshëm të kuzhinës (kafe, sheqer, etj.) në një shportë që të mos i nxjerrin vazhdimisht dhe të krijohet çrregullim.

Ata gjithmonë kanë një grejpfrut në shtëpi sepse bën mrekulli. Një grejpfrut me feta mund të jetë pastruesi më i mirë për lavamanin dhe vaskën tuaj nëse vendosni pak kripë mbi të.

Ata kanë një orar dhe bëjnë 1 punë çdo ditë. Ata nuk lodhen shumë dhe gjithçka duket e rregullt gjithë kohën.

Ata kanë rafte të ndryshme për sendet e përditshme. Thikat, tharëse flokësh dhe këpucët nuk janë kurrë të lirshme në shtëpi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë