Loading…

Peshkaqeni ‘copëton’ edhe një grua në bregdetin e Egjiptit

  • 03/07/2022 | 19:12

Peshkaqeni ‘copëton’ edhe një grua në bregdetin e Egjiptit

Edhe një grua ka vdekur pas sulmit nga një peshkaqen, derisa ndodhej rreth 650 metra larg në një resort turistik në Egjipt. Viktima raportohet të jetë një pensioniste 68-vjeçare nga Austria, transmeton Gazeta Metro.


68-vjeçarja vdiq pasi humbi krahun dhe këmbën duke u zhytur në brigjet e Hurghada

Autoritetet egjiptiane pranuan sot se një tjetër trup i pajetë u tërhoq nga deti të premten pasi u gjet në një shkëmb në Sahl Hasheesh, në jug të Hurghada, sipas dëshmitarëve okularë.

Identiteti i gruas nuk është zbuluar, por besohet se ajo ka qenë një turiste rumune, e cila po qëndronte në hotelin me pesë yje Premiere Le Reve, shkruan DailyMail.

Dje, zyrtarët lokal në Detin të Kuq u thanë gazetarëve se zonat e sulmit dhe Hurghada do të mbylleshin për të gjitha aktivitetet detare duke përfshirë peshkimin dhe zhytjen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë