Loading…

Peshkaqeni vrau dhe e hëngri turistin rus para familjes së tij në Egjipt

  • 09/06/2023 | 14:34

Peshkaqeni vrau dhe e hëngri turistin rus para familjes së tij në Egjipt

Një qytetar rus është vrarë nga një peshkaqen afër një plazhe në një resort të Hurghada në Detin e Kuq ka konfirmuar konsulli rus në këtë qytet të enjten, transmeton Gazeta Metro.


Ministrja egjiptiane e ambientit, Yasmine Fouad ka thënë në një deklaratë të postuar në Facebook se një peshkaqen tigër ka vrarë pushuesin duke mos dhënë detaje tjera për viktimën.

Fouad ka urdhëruar një ekip të kapin peshkaqenin ndërsa autoritetet kanë ndaluar notin dhe gjitha aktivitetet në ujë për dy ditë afër vendit të ngjarjes, raporton Reuters.

Ekipi i dërguar nga ministrja ka arritur të kapë peshkaqenin në mënyrë që të ekzaminohet dhe të hulumtohet arsyeja pse ka sulmuar.

Një shofer i cili u ndodh afër vendit të ngjarjes ka thënë se njerëzit nxituan ta ndihmuan viktimën pasi që roja e sigurisë ngriti alarmin por nuk arritën ta shpëtojnë atë në kohë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë