Loading…

Peshku ndihmon zemrën

  • 02/02/2023 | 08:37

Peshku ndihmon zemrën

Nëse doni të ruani të paprekur acidet yndyrore omega 3, të cilat gjenden me shumicë te peshku, atëherë duhet që peshkun të mos e konsumoni të skuqur.


Ftesa për të ndryshuar zakonet e ushqyerjes vjen nga Lixin Meng, studiuese e Universitetit të Hawaii-t (SHBA) dhe koordinatore e një kërkimi që ka analizuar zakonet e ushqyerjes së rreth 185 mijë njerëzve, të cilët i mbajti nën vëzhgim për 12 vjet.

“Peshku ruan të paprekura aftësitë përfituese që ka si ushqim, vetëm nëse e gatuajmë në furrë ose të zier. I skuqur ose i gatuar në kripë eliminon omega 3-shin”.

Po pjekja në zgarë, që është kaq i përhapur si gatim në vendet mesdhetare? Studimi amerikan nuk e ka marrë në konsideratë këtë mënyrë të gatuari të peshkut, ndaj është e nevojshme të bëhen edhe studime të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë