Loading…

Petkovic thërret konferencë të jashtëzakonshme për media për situatën në Veri

  • 08/12/2022 | 22:13

Petkovic thërret konferencë të jashtëzakonshme për media për situatën në Veri

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyrë për Kosovë e Metohi’ në qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic, ka njoftuar për konferencë të jashtëzakonshme për media në orën 23:00, derisa mediat serbe nxisin histeri dhe panik se ka nisur ‘okupimi i Veriut’, transmeton Gazeta Metro.


Petar Petkovic do të adresojë çështjen e situatës në veriun e Kosovës nga selia e qeverisë serbe në Beograd në orën 23:00.

Gjatë ditës pas aksionit të doganës dhe policisë së Kosovës në fshatin Hoçë e Madhe në komunën e Rahovecit, ku ishin konfiskuar mallra në një biznes serb ai kishte deklaruar se këto janë shenja se ‘Albin Kurti se dëshiron të dëbojë popullin serb nga vatrat e veta’.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës në Veri do të shtohen njësitet në atë rajon. Sipas raporteve të mediave rreth 200 policë kanë hyrë në Mitrovicën e Veriut për të siguruar rendin dhe qetësinë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë