Loading…

Petrovci kërkon ndihmë për filmin “Teuta” (Video)

  • 22/01/2017 | 17:59

Petrovci kërkon ndihmë për filmin “Teuta” (Video)

Skenaristi i filmit “Teuta”, Enver Petrovci kërkon ndihmë nga njerëzit e vullnetin të mirë për ta përkrahur realizmin e këtij filmi.


Petrovci  kërkon ndihmë për finalizimin e këtij projekti, duke thënë se institucionet kosovare nuk e përkrahën këtë projekt filmik që i kushtohet 20 mijë femrave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë.

Ai përmes një publikimi në rrjetin social facebook ka kërkuar të ndihmohet rreth filmit “Teuta” dhe të mos mbetet pronë e shtëpive filmike turke.

“Mos i jepni te korruptuarve!
Dergo SMS 1 euro ne numer: 55 550
Filmi artistik turk ‘Teuta’ i kushtohet 20 mije femrave te dhunuara ne Kosove dhe pasojat ne familjet e tyre, te cilat shpesh here jane etiketuara si te pa moralshme”, (sic.), ka shkruar Petrovci. ka shkruar Petrovci në facebook, ku edhe e ka bashkangjitur edhe një video

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë