Loading…

Petrovic kalon në këmbë kufirin Kosovë-Serbi

  • 26/04/2019 | 11:56

Petrovic kalon në këmbë kufirin Kosovë-Serbi

Kreu i partisë së Pavarur Liberale Serbe, Sllobodan Petroviq, në shenjë proteste është duke kaluar kufirin Kosovë-Serbi në këmbë.


Protesta e Petroviqit vjen një ditë pasi autoritetet serbe dje kanë ndaluar Sërgjan Jovanoviq, anëtar i bordit të partisë së tij dhe njëherësh këshilltarin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj te Dheu i Bardhë.

Petroviq ka kaluar pikën kufitare të Kosovës dhe është duke vazhduar për atë të Serbisë në Merdare.

Ndërkaq, mediat nuk janë lejuar që të kalojnë kufirin.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë