Loading…

Pezullohet vendimi për ndalimin e Manchester City në Champions League

  • 13/07/2020 | 10:48

Pezullohet vendimi për ndalimin e Manchester City në Champions League

Trupi drejtues I UEFA’s pezulloi ndalimin e Manchester Cityt nga Champions League, transmeton Gazeta Metro.


Në një deklaratë, klubi tha: “Ndërsa Manchester City dhe këshilltarët e tij ligjorë nuk duhet të rishikojnë vendimin e plotë nga Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS), klubi mirëpret implikimet e vendimit të sotëm si një vlefshmëri të pozicionit të klubit dhe trupi i provave që ishte në gjendje të paraqiste “.

City  vazhdimisht mohoi çdo keqbërje dhe e hodhi poshtë hetimin si “të gabuar” dhe “paragjykues”.

Klubi më vonë apeloi në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport me shpresën se do të jetë akoma në gjendje të marrë pjesë në konkurs.

Sipas vendimit të UEFA-s, City u ndalua nga garat evropiane për dy vjet dhe ata gjobitën ekipin me 34 milion dollarë, për gjoja fshehjen e shkeljeve të financave në të ardhurat e mbivlerësuara të sponsorizimit nga 2012 deri në 2015./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë