Loading…

Pianisti prej 210.000 qibritave

  • 18/11/2016 | 19:58

Pianisti prej 210.000 qibritave

Artisti nga Kroacia Tomislav Horovat, ka mbaruar një nga veprat e tija më të mëdha në skulpturë, që e ka quajtuar ‘pianisti’.

Ky punim ëstë krijuar prej 210.000 fijeve të qibritit. Sklupturën e ka punuar në ngjashmëri të gjenialit të muikës Mozart, për të cilin i ka dhënë autori liri vetës dhe e ka vënë atë mbi piano dhe jo çembalos./gazetametro.net

Pianisti

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë