Loading…
Pije që i bën mrekulli organizmit
  • 22/10/2018 | 16:49

Pije që i bën mrekulli organizmit

Mjalti është një nga produktet më të shëndetshme, kështu që konsumimi i përditshëm është një ndihmë për trupin tuaj.


Në qoftë se ju pini çdo mëngjes në lukth bosh, përzihet në një gotë me ujë të ngrohtëm kjo do të zgjoheni metabolizmin tuaj, transmeton gazetametro.net.

Shtoni një lugë gjelle mjaltë në 2 dl ujë të ngrohtë dhe prisni derisa të shkrihet tërësisht. Kushtojini vëmendje ujit që të mos jetë i nxehtë, sepse uji i nxehtë i shkatërron të gjitha lëndët ushqyese të mjaltit.

Konsumimi i mjaltit në këtë mënyrë ka një efekt pozitiv në përshpejtimin e metabolizmit, qetësim lukthin, detoksifikon trupin dhe vepron kundër baktereve. Nëse shtoni pak limon për këtë pije, ai bëhet një aleat në rritjen e imunitetit dhe humbjes së peshës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë