Loading…

Pikturë e gjallë

  • 13/11/2016 | 18:53

Pikturë e gjallë

Artistja ruse Marija Gazanova ka një stil të veçantë që po e popullarizon në të gjithë botën.

Ajo pikturon në modele të gjalla duke ja përshtatur edhe prapavinë. Këto vepra arti, po bëhen para vizitorëve në ekspozitën e “artit të gjallë”, që është pjesë e festivalit artistik në Krasnojarsk, të Siberisë.

piktura2

Talenti i saj dhe shprehja e veçantë artistike, po tërhjekë vëmendjen e mediave botërore, e po ashtu edhe të vizitorëve të cilëve po ju duket interesante të shohin artisten duke punuar para tyre drejtpërdrejtë, trasmeton gazetametro.

Gjithashtu, ky lloj pikturimi i gjallë ngadalë po fillon të bëhet inspirim edhe për asrtistë të tjerë që ka filluar të njihet si subdicipline e pikturimit bashkohorë me emrin piktura të gjalla/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë