Loading…

Piloti i British Airways kaloi 243 ditë në spital për shkak të COVID-19

  • 19/01/2021 | 18:09

Piloti i British Airways kaloi 243 ditë në spital për shkak të COVID-19

Nicholas Sinot (59) u shtrua në një spital në Teksas në mars të vitit të kaluar dhe u la i lirë pak para Krishtlindjes sipas kalendarit Gregorian, shkruan Guardian.


Me të në spital ishte gruaja e tij që kujdesej për të çdo ditë. Pasi u largua nga spitali, ai tha se kaloi një fazë të errët në të cilën “kishte probleme me të cilat duhej të merrej”.

Gjatë trajtimit, ai ishte në një aparat respirator, por edhe në një makinë për mirëmbajtjen articiale të zemrës dhe mushkërive para se të shërohej.

Kardiologu që e trajtoi Sinot, Biswajit Kar, thotë se virusi korona ka prekur çdo organ në trupin e tij, por që falë shëndetit të mirë arriti të mbijetojë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë