Loading…
Piloti indian kthehet në shtëpi nga paksitani, të gjithë ja duan mustaqet
  • 04/03/2019 | 15:42

Piloti indian kthehet në shtëpi nga paksitani, të gjithë ja duan mustaqet

Piloti indian është kthyer nga Pakistani në shtëpi dhe është shëndrruar por është bërë trend për mustaqet e tij në formë të pazakontë, transmeton Gazeta Metro.


Komandant Abhinandan Varthaman ishte në qendër të tensioneve ndërkufitare pasi avioni i tij u rrëzua muajin e kaluar – duke bërë thirrje nga udhëheqësit botërorë që të dy vendet të tërhiqen nga pragu i luftës.

Por e veçantë e tij janë mustaqet sa edhe shumë meshkuj në të gjithë Indinë po imitojnë pilotin dhe mustaqet e tij për kontributin në aksionet e tij

Edhe kompanitë janë bashkuar me aktin, gjigandin indian i qumështit Amul ka paguar për pamjen karakteristike të pilotit në një reklamë të quajtur Mooch Nahin Toh Kuch Nahin.

Islamabadi publikoi një video të pilotit dukel avdëruar kapadarët e tij ushtarakë “shumë profesionalë”, të cilët e kishin shpëtuar nga një turmë.

Në një deklaratë të shkurtër pas lirimit të tij, Forcat Ajrore Indiane, e përshëndetën  për kthimin e tij dhe thanë se ishin ‘të lumtur që do ta kthenin atë në shtëpi’./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë