Loading…

Pirja e duhanit, sfidon institucionet

  • 20/12/2016 | 19:51

Pirja e duhanit, sfidon institucionet

Ligji me të cilin Ministria e Shëndetësisë u lavdërua se po ecën mirë, ai i kontrollit të duhanit, tash po i sfidon institucionet.


Ndryshe, nga viti i parë kur u miratua, së fundmi i njëjti nuk po gjen zbatim. Faji për këtë shpesh i është vënë numrit të vogël të inspektoratit e neglizhencës së gjykatave.

Drejtori i OBSH-së, Skender Syla, ka ritheksuar se Kosova është shumë larg nga ajo që është pritur, marrë parasysh edhe faktin se ka një kthim mbrapa.

Në prezantimin e hulumtimit rreth këtij fenomeni është theksuar se pirja e duhanit është vrasës i heshtur, për çka është kërkuar më shumë kujdes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë