Loading…

Pirlo merr lajm të mirë përpara ndeshjes ndaj Napolit, Demiral shërohet nga COVID-19

  • 06/04/2021 | 19:09

Pirlo merr lajm të mirë përpara ndeshjes ndaj Napolit, Demiral shërohet nga COVID-19

Mbrojtësi i Juventusit, Merih Demiral është rikuperuar nga COVID-19.


Lojtari ishte infektuar me COVID-19 gjatë ndeshjeve me kombëtare kundër Turqisë javën e kaluar.

Një deklaratë nga klubi konfirmohet që Demiral testoi negativë në dy dy teste, kështu që tani është rikuperuar nga koronavirus.

Prandaj ai nuk është më nën izolim dhe mund të bashkohet me skuadrën për trajnim nesër në mëngjes.

Mbetet të shihet nëse ai do të jetë në dispozicion për ndeshjen me Napolin, e cila luhet nesër me fillim nga ora 18:30.

Kjo do të thotë se vetëm Leonardo Bonucci dhe Federico Bernardeschi janë ende COVID-pozitivë në skuadrën e Juve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë