Loading…

Pishinat fillojnë përgatitjet për hapjen e sezonit më 1 qershor

  • 20/05/2022 | 22:29

Pishinat fillojnë përgatitjet për hapjen e sezonit më 1 qershor

Pishinat nëpër gjithë Kosovën kanë filluar përgatitjet për hapjen e sezonit veror.


Pronarët e tyre kanë edhe disa ditë kohë për të kryer renovimet e mundshme, pra, deri më 1 qershor, datë kjo që tradicionalisht shënon hapjen e tyre për pushuesit.

Sivjet ata janë më entuziastë sepse shpresojnë që pandemia nuk do të ndikojë në mbylljen e bizneseve të tyre.

Megjithëkëtë, pronarët thanë se ka gjasë që çmimet të rriten paksa, krahas produkteve tjera në treg.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë