Loading…

Pistoleta që duket si telefon (Foto/Video)

  • 12/01/2017 | 18:21

Pistoleta që duket si telefon (Foto/Video)

Në Europë, policia është paralajmëruar të qëndrojë vigjilente, ngase në treg është shfaqur një pistoletë e cila ka formën e një telefoni mobil.


Pistoleta e kalibrit 380 mundet të palohet dhe të merr formën e një telefoni mobil “smartphone”. Ky “zbulim” do të fillojë të shitet ilegalisht në Europë gjatë muajve të ardhshëm.

I krijuar në Minnesota, kjo pistoletë mund të përmbajë vetëm dy plumba dhe gjithashtu ka të instaluar laser në të.

Sipas “The Times”, ende pa dalur në treg, njerëzit kanë bërë rreth 12,000 porosi për të.

Çmimi i saj do të jetë nga 375 €  dhe do të fillojë të dalë në treg në dy mujorin e parë të vitit 2017./gazetametro.net

undefined

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë