Loading…

Pitbulli mbyti 10-vjeçarin nga Uellsi, policia arreston pronaren

  • 11/11/2021 | 12:35

Pitbulli mbyti 10-vjeçarin nga Uellsi, policia arreston pronaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Uells, ku një 10-vjeçar është sulmuar për vdekje nga një qen i racës pitbull.

Sipas Sky News, pronarja e qenit, një 28 vjeçare, u arrestua nga policia me akuzën se nuk e ka kontrolluar si duhet një qen të rrezikshëm.

10-vjeçari, Jack Lis u sulmua teksa po shkonte në shtëpinë e një shokut të tij. Agjentët e policisë të cilët ndërhynë vendin e tragjedisë, vranë qenin.

10-vjeçari gjendej shumë pranë shtëpisë së tij. Teksa po luanin në kopsht, ai u sulmua nga një Pitbull. Kafsha i iku nga kontrolli pronares së tij dhe iu sul 10-vjeçarit duke e kafshuar pa pushim deri sa e vrau.

Shoku i fëmijës kërkoi ndihmë dhe policia mbërriti brenda pak minutash por për 10-vjeçarin nuk mund të bëhej më asgjë. Policia ka nisur hetimet dhe mori në pyetje dy persona të tjerë të cilët shkuan vullnetarisht në komisariat për të dhënë dëshminë e tyre.

Agjentët e policisë kërkuan kufizimin e qarkullimit të informacioneve në rrjetet sociale për të mos penguar hetimet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë