Loading…

Plaçkitën një shtëpi por nuk gjeten para aq sa ata donin, hajdutët në Indi i lanë pronarit një letër epike

  • 22/10/2021 | 12:10

Plaçkitën një shtëpi por nuk gjeten para aq sa ata donin, hajdutët në Indi i lanë pronarit një letër epike

Hajdutët në Indi u irrituan pasi gjetën pak para brenda shtëpisë që ata plaçkiten, kështu ata lanë një shkrim ku shprehën zemërimin e tyre për pronarin e shtëpisë.

Incidenti thuhet se ndodhi në Madhya Pradesh, raportuan mediet e huaja, transmeton Telegrafi.

Pronari i shtëpisë dhe njëherësh zyrtar, Trilochan Singh Gaur, u kthye në shtëpinë e tij më 9 tetor pas një udhëtimi 14-ditor.

Kur mbërriti, ai zbuloi se 400 dollarë në para të gatshme dhe disa bizhuteri po mungonin.

Por si duket këto para nuk ishin të mjaftueshme për hajdutët, të cilët lanë edhe një letër interesante për pronarin e shtëpisë.

“Përse ishte e mbyllur shtëpia kur nuk kishte para”, thuhej në letrën e lënë nga hajduti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë