Loading…

Plagoset një person në mes të Prishtinës

  • 19/07/2018 | 11:25

Plagoset një person në mes të Prishtinës

Një person është plagosur në mes të ditës në rrugën ‘Dervish Rozhaja’ të kryeqytetit kosovar, pas një mosmarrëveshje.


Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur dje rreth orës 10:30, shkruan gazetametro.net.

Sipas tyre, i plagosuri dhe i dyshuari janë meshkuj shqiptar me shtetësi të Kosovës dhe të njëjtit kishin pasur një mosmarrëveshje.

Mësohet se viktima është dërguar në QKUK për t’u trajtuar, ndërkohë Policia po kërkon të dyshuarin që po vazhdon të qëndrojë në arrati.

“Pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull K/Shqiptar ka plagosur me armë zjarri viktimën mashkull K/Shqiptar. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, ndërsa njësitë policore janë në kërkim të personit të dyshuar, i cili gjendet në arrati”, thuhet në komunikatën e Policisë.

Ndryshe, Prishtina shpesh tronditet me lajme të tilla të shkrepjeve të armëve. Madje vetëm në gjysmen e këtij viti kanë ndodhur rreth 10 plagosje./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë