Loading…

Plagosja e të riut në lokal, identifikohen autorët (Foto)

  • 27/12/2016 | 14:05

Plagosja e të riut në lokal, identifikohen autorët (Foto)

Një 27-vjeçar është plagosur me armë zjarri në qender të qytetit të Mamurrasit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 të paradites të së martes, në ambjentet e një lokali.


I plagosur ka mbetur shtetasi Mateo Kala, banues në Mamurras. Ky i fundit ka qenë duke pire kafe brenda lokalit, kur është qëlluar me një plumb pistolete në këmbë, mëson Panorama.

Ai u dërgua me urgjence në spitalin e Traumes në Tiranë ku pasi mori ndihmen e parë mjeksore është bërë e ditur se ndodhet jashtë rrezikut për jeten.

Policia e cili mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes ka identifikuar autoret të cilët janë vëllezërit me iniciale N.B dhe GJ.B vëllezer banues në Mamurras.

foto plagosja

Pasi kryen plagosjen ata u larguan me shpejtësi në këmbë duke i shpëtuar arrestimit.

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po kreh të gjithë zonen për kapjen e tyre. Nga hetimet e deritanishme dyshohet se mes autorëve dhe të plagosurit ka patur një konlikt të çastit për motive ende të paqarta.

Për të mësuar më teper rreth ngjarjes policia ka shoqëruar disa përsona të cilët kanë qenë dëshmitar, ndërsa pritet që të merret në pyetje dhe 27-vjeçari i cili ishte objektiv i sulmit me arme zjarri.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë